ul. Koźmińska 11

98-290 Warta

sekretariat@przedszkolewarta.szkolnastrona.pl

O placówce

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 16.00.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Placówka posiada 9 kolorowych i słonecznych sal, bogato wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne, tablice multimedialne, nowoczesną kuchnię. Posiadamy wydzielony
i nowocześnie urządzony plac zabaw, na którym dzieci oddają się harcom i zabawom. Dodatkowym atutem jest ogródek dydaktyczny, w którym dzieci samodzielnie sadzą warzywa, kwiaty, dbają o rośliny i obserwują przyrodę. Dzieci mają możliwość codziennego korzystania z małej sali gimnastycznej wyposażonej w przybory sportowe, basen z kulkami, interaktywny dywan i podwiesie do ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej.

Przedszkole liczy 9 oddziałów:

grupa „Motylki”
grupa „Słoneczka”,
grupa „Żabki”
grupa „Skrzaty”
grupa „Stokrotki”,
grupa „Krasnoludki”
grupa „Biedronki”,
grupa „Pszczółki”
grupa „Muchomorki”

Naszym celem jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgonie z jego wrodzonym potencjałem
i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym z dużym naciskiem na współpracę z domem rodzinnym.

W odpowiedzi na poszukiwania bardziej efektywnych sposobów pracy z dziećmi, które przybliżyć mają osiągnięcie takiego poziomu samodzielności i odpowiedzialności, by nasi wychowankowie nabyli kompetencje, które w tych czasach są niezbędne w życiu, rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu pracę w oparciu o założenia pedagogiki planu daltońskiego. Koncepcja ta powstała w pierwszej połowie XX wieku, a opracowana została przez nauczycielkę - Helen Parhurst w Stanach Zjednoczonych.

Jesteśmy placówką, która od 2023 roku jest w procesie certyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Dalton
i pracujemy w oparciu o 4 filary planu daltońskiego: odpowiedzialności, współpracy, samodzielności i refleksji.

W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna. Nauczyciele poszerzają swoją wiedzę a zdobyte wiadomości i umiejętności wykorzystują w pracy z dziećmi. Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną i psychologiczną, ale również mają w sobie „to coś”, co pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym. Potrafią wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwijać wyobraźnię, szanować indywidualność a nade wszystko wspomagać je w indywidualnym rozwoju. Wszyscy pracownicy przedszkola (pomoce nauczycieli, intendent, kucharki, woźny) dbają o to, by dzieci czuły się w nim bezpiecznie i radośnie.

Dzieci w przedszkolu uczą się wyrażania swoich potrzeb i uczuć, poczucia własnej wartości, koleżeństwa, prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Rozwijamy postawy twórcze u dzieci, stosujemy aktywizujące metody pracy, umożliwiamy kontakt ze sztuką. Współpracujemy z wieloma instytucjami społecznymi. Tworzymy indywidualne warunki rozwoju. Wyrabiamy u dzieci chęć poszukiwania własnej drogi w myśleniu i działaniu. Wzmacniamy mocne strony dzieci, rozwijamy ich talenty. Wzmacniamy rodzinne więzi i włączamy rodziców do procesu wychowawczego.

Zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, religia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne są bezpłatne. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem dzieci w w/w zajęciach.

Wychodząc naprzeciw dziecięcym marzeniom staramy się przynosić im radość i sprawiać, by uśmiech zawsze gościł na twarzach naszych wychowanków.

Nasze motto Kompetentni nauczyciele, szczęśliwe dzieci, zadowoleni rodzice” :)