ul. Koźmińska 11

98-290 Warta

sekretariat@przedszkolewarta.szkolnastrona.pl

Dyżury specjalistów

Stała współpraca nauczycieli wychowawców ze specjalistami pozwala zapewnić Państwa dzieciom wysoką jakość opieki.
W naszym przedszkolu pracują następujący specjaliści:

1. Marta Pilc - pedagog specjalny

2. Olga Grzelak - logopeda

3. Adriana Dzieran - tyflopedagog

W ramach tej współpracy:

1. Prowadzona jest konsultacja z zespołem ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz obserwacje dzieci
w grupach.

2. Specjaliści pomocni są w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych, społecznych i dydaktycznych.

3. Organizują spotkania dla nauczycieli w ramach potrzeb placówki.

4. Specjaliści prowadzą zajęcia indywidualne z dziećmi i konsultacje dla rodziców.

5. Wspierają nauczycieli oraz rodziców naszych podopiecznych w radzeniu sobie w ich codziennym kontakcie z dzieckiem.

6. Logopeda przedszkolny przeprowadza w określonych odstępach czasu badania przesiewowe dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Dzieci z problemami logopedycznymi, w zależności od decyzji rodziców, biorą udział
w indywidualnej terapii.